3. jūnijā Vērmanes dārzā notiks akcija “Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē”

Lai pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību audžuģimeņu kustībai, 3. jūnijā Vērmanes dārzā notiks pasākums/akcija “Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē”. Pasākuma laikā no pulksten 12.00 dažādās aktivitātēs interesenti varēs uzzināt daudz jauna par bērnu emocionālajām vajadzībām, audžuģimeņu kustību, kā arī iesaistīties radošās aktivitātēs, jo pasākums gaidāms kā skaisti ģimenes svētki.

 

Mūsu valstī šobrīd darbojas 565 audžuģimenes un ap 6000 aizbildņu, par adoptētājiem pēdējos gados kļūst par 100 ģimenēm katru gadu vairāk un vēl tikpat bērnu tiek adoptēti uz ārvalstīm, taču vēl arvien ap 2000 bērnu atrodas sociālās aprūpes institūcijās, kur bērniem pietrūkst emocionālas tuvības un sirds siltuma...
Sociālo pakalpojumu aģentūras mērķis un misija ir popularizēt un nostiprināt audžuģimeņu kustību, kā arī sniegt profesionālu atbalstu audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem un bērniem. Lai pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību audžuģimeņu kustībai, kā arī aicinātu ar ziedojumiem atbalstīt apmācības un atbalsta programmmu ieviešanu audžuģimenēm un aizbildņiem Latvijas reģionos, Sociālo pakalpojumu aģentūra 3. jūnijā rīkos brīvdabas pasākumu Vērmanes dārzā ar saukli: “Maziņš notikums ar lielu sirdi!”

No pulksten 12.00 dažādos stendos un radošajās darbnīcās ģimenes tiks iepazīstinātas ar ikviena bērna emocionālajām vajadzībām, audžuģimeņu, adoptētāju, aizbildņu un SOS bērnu ciematu kustību, Zvanenieku māju, kā arī rīkotas citas radošās aktivitātes, lai pasākums izvērstos par skaistiem ģimenes svētkiem.
Pulksten 14.00 Brīvdabas koncertā “Maziņš notikums ar lielu sirdi” kopā ar audžuģimenēm uzstāsies dziedošās ģimenes: Vītoli, Beitiki, Eriņi, Riči. Mākslinieku vidū būs arī dziesminieks Haralds Sīmanis un audžumamma Arta Šomase ar bērniem. Publiski sumināsim un teiksim paldies aktīvākajām audžuģimenēm no visiem Latvijas reģioniem. Tās ir ģimenes, ar kurām varam lepoties.
Pasākuma noslēgumā pulksten 18.00 kinoteātrī “Splendid palace” būs skatāma izrāde “Minhauzena precības”, ko iestudējuši bērni un jaunieši no audžuģimenēm, kas apvienojušies radošā apvienībā “Opā, opā”.
Apmeklējot šo izrādi, jūs atbalstīsiet bērnus no audžuģimenēm, jo visi ienākumi no pārdotajām biļetēm tiks novirzīti labdarīgiem mērķiem, lai bērni no audžuģimenēm varētu rehabilitēties ar drāmas un mūzikas terapijas palīdzību un piedalīties nometnēs.

Write a comment

Comments: 0